Lidi mě mají rádi a já vím proč

Vladimír Přichystal - sebeláskaNedávno jsem si uvědomil, kolik lidí mě má rádo. Je jich spousta a stále přibývají další. A tak jsem začal přemýšlet nad tím, proč mě vlastně mají lidi rádi, a myslím si, že jsem na to přišel. Když jsem začal přemýšlet nad tím, proč mě mají lidi rádi, napadlo mě nejdřív následujících pár důvodů:

  1. Přijímám lidi takové, jací jsou. Někoho aktivně vyhledávám, s někým trávím čas, jen když se potkáme, nebo když mě sám vyhledá,  ale když už s někým trávím svůj čas, snažím si ten čas co nejvíc užít.
  2. Naslouchám a všímám si, co je pro koho důležité. U spousty lidí tuším, čím jim dokážu udělat radost a jak s nimi mám mluvit, aby to pro ně bylo příjemné. A když už to vím, tak to i co nejčastěji používám.
  3. Beru život s nadhledem a s humorem. I když se nedaří, vidím i druhou stranu mince, příležitosti, které nám přináší naše prohry a selhání. A když je všechno špatně, radši se směji, než bych plakal. Když mi je ouzko, mou obranou je humor. A často se se mnou směje i mé okolí.
  4. A pak mě napadaly další mé úžasnosti, které si už ani nepamatuji. :)

A jak se mi ten seznam rozšiřoval, začal jsem přemýšlet nad tím, proč takový vlastně jsem a proč to všechno vlastně dělám. A přišel jsem na úplně jednoduchou odpověď. A na moc krásnou odpověď. JÁ SE MÁM RÁD! Pojďme se podívat, jak s mou sebeláskou souvisí výše uvedené tři body:

  1. Proč přijímám lidi takové, jací jsou. Jsou lidi, do kterých se zamiluji na první pohled. Budu k vám upřímný, existují i lidi, kteří mi na první pohled, poslech či přivonění nejsou příliš sympatičtí. U těch prvních si užívám spolubytí, u těch druhých nacházím důvody, proč je mít rád. Vždycky se něco najde. Už jen to, že by bez kteréhokoliv z nás nefungoval tento svět tak, jak ho známe, je dostatečným důvodem mít toho člověka rád. A toho hledání podstupuji čistě a jen proto, že jsem zjistil, že mi není moc hezky, když někoho označím za hnusného, debilního nebo smradlavého. Prostě je mi líp, když lidi přijímám takové, jací jsou. A cítím se s lidmi fajn.
  2. Proč naslouchám a všímám si, co je pro koho důležité. Uvědomuji si, že každý člověk je jiný a že každému dělá radost něco jiného. Proto si všímám signálů, které ukazují, co kdo má rád, vnímám, jak lidi reagují na to, co a jak říkám. A dokážu se lidem přizpůsobit. Čím víc to používám, tím víc se to stává mou přirozeností, tím víc to dělám intuitivně, aniž bych na to musel myslet. A taky používám to, co mají rádi všichni – říkám lidem, co se mi na nich líbí a že je mám rád, usmívám se na lidi a objímám se s nimi. A proč? Protože miluji lidi, kteří jsou šťastní a kteří se usmívají na mě.
  3. Proč beru život s nadhledem a s humorem. Pochopil jsem, že co je dnes pro mě překážka, co mě dnes trápí, to pro mě může být zítra požehnáním, zdrojem síly a hrdosti na to, co jsem dokázal. Proto mi přijde logické brát životní patálie s nadhledem. A když se navíc směji a dělám srandičky, žijeme se mi mnohem líp.

Podtrženo sečteno lidi mě mají rádi, protože já mám rád sám sebe. Dělám to, díky čemu žiji šťastný život a užívám si, že jsem šťastný jak já, tak i mé okolí. Stačí jen nezapomenou mít se rád. ;-) Taky tě mají lidi rádi? Tak se s námi poděl o svůj recept. Bude to pro nás ostatní určitě zajímavé čtení.

Vladimír

Vladimír Přichystal - fotkaPokud chceš dostávat upozornění na nové články a akce mailem, zaregistrujte si odběr newsletteru. Kdykoliv máš možnost odběr mailů odhlásit. Sledovat mě můžeš i na Facebooku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *